Новини

03.03.2017

ProZorro запускає новий проект щодо продажу та оренди державної власності

З лютого 2017 року всі активи неплатоспроможних банків продаються виключно через систему ProZorro.Продажі. Новий проект за участі Фонду державного майна, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Transparency International Україна покликаний перенести цей позитивний досвід на сферу продажів (а згодом і оренди) державної власності, про що команда проекту повідомила на брифінгу 3 березня в УКМЦ.

Серед лотів, які будуть виставлятися на продаж через нову електронну систему - державне та комунальне майно, необроблена деревина, металобрухт, об’єкти малої приватизації, в тому числі будівлі і споруди тощо.

“Відкритість, легкість доступу та повна прозорість процедур - три головні локомотиви ProZorro. Створення системи з продажу та оренди державної власності – новий етап у підвищенні ефективності використання держмайна”, - зазначив Максим Нефьодов, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

Андрій Гайдуцький, заступник голови Фонду державного майна України, підкреслив: “Фонд держмайна активно сприяє створенню спільного проекту з ProZorro. За останні два роки ми багато зробили для того, щоб процес приватизації став максимально прозорим: відкрили бази даних по об’єктах приватизації, почали продажі на електронних торгах. Нова платформа дозволить зробити ще один важливий крок в напрямку цієї реформи”.

Андрій Токар, Директор з питань матеріально-технічного забезпечення ПАТ «Укргазвидобування»: “Ми перші долучилися до системи ProZorro - закупівлі і вже стали її “шанувальниками”. При цьому згідно Закону “Про публічні закупівлі” ми не були зобов’язані проводити електронні тендери, але почали користуватися системою добровільно, через її ефективність. Саме тому ми підтримуємо як користувачі і нову електронну систему з продажу державного майна”.

Презентація проекту: https://goo.gl/rYp5RU.

Нагадаємо, що у вересні 2016 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та Громадська організація “Трансперенсі Інтернешнл Україна” (ТІ Україна) підписали офіційний договір про взаємодію в пілотному проекті з продажу активів неплатоспроможних банків. А вже за два місяці, у листопаді 2016 року, система “ProZorro.Продажі” показала зразкову роботу під час перших реальних аукціонів.

Джерело: Прес-центр МЕРТ

27.02.2017

На Харківщині всі закупівлі для будівельних робіт будуть проходити через ProZorro

На Харківщині всі держзакупівлі для будівельних робіт будуть проходити через ProZorro.

Таке розпорядження дала керівник області Юлія Світлична.

Про це в ході ІХ сесії обласної ради VII скликання повідомив заступник голови ХОДА Євген Шахненко.

«На початку року глава ХОДА Юлія Світлична чітко підкреслила, що незважаючи на те, який бюджет закупівлі - 400, 500 або 700 тисяч гривень - всі об'єкти повинні проходити повну процедуру ProZorro. Цю вказівку ми будемо виконувати, всі голови адміністрацій знають про це і з січня готують ці процедури », - сказав Євген Шахненко.

Нагадаємо, в цілому завдяки системі ProZorro в 2016 році Харківщина зекономила понад чверть мільярда гривень. З початку впровадження пілотного проекту по Харківській області через систему ProZorro було оголошено 17111 закупівель на загальну суму 12,573 млрд грн. За результатами проведених закупівель підтверджена економія коштів становить 257,3 млн грн, або близько 5%.

Источник: Время

20.02.2017

ProZorro вдруге потрапила до шорт-листу престижної міжнародної премії

Система електронних закупівель ProZorro потрапила вдруге в шорт-лист міжнародної премії в області закупівель World Procurement Awards 2017.

Про це повідомив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов на сторінці в Facebook.

"Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та система публічних електронних закупівель ProZorro знову потрапили в шорт-лист World Procurement Awards 2017! Цього разу номінації Громадський сектор (ми її виграли минулого року) немає, тому ми потрапили в номінації Нагорода за трансформацію і Нагорода за крос-функціональне співробітництво ", - написав Нефьодов.

Окрім команди МЕРТ, до списку претендентів потрапили уряд Шотландії і МОЗ Сінгапуру, університети Каліфорнії, Рідінг (Велика Британія) і Австралійський Калтех.

Нагадаємо, система публічних електронних закупівель ProZorro отримала нагороду World Procurement Awards 2016 в Лондоні в номінації Публічні закупівлі.

Джерело: Новое время

Дата 12.12.2016

УРЯД ЗАТВЕРДИВ ПОРЯДОК РЕАЛІЗАЦІЇ ПІЛОТНОГО ПРОЕКТУ ІЗ ОРГАНІЗАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ ЗАКУПІВЕЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ

Уряд затвердив Порядок реалізації пілотного проекту із організації діяльності централізованої закупівельної організації (далі - ЦЗО).

Організація та проведення процедур закупівлі та закупівлі за рамковими угодами буде здійснюватись в інтересах таких замовників, як Секретаріат Кабінету Міністрів України та центральні органи виконавчої влади. Дані послуги ЦЗО здійснюватиме на безоплатній основі. Реалізацію пілотного проекту передбачено до 31 грудня 2017 року.

Нагадаємо, що ЦЗО має ряд переваг. А саме: економія коштів (закупівля великими партіями за більш низьку ціну, зменшення витрат на організацію закупівель), додержання норм законодавства за рахунок безпосереднього контролю процедур закупівель, гарантія якості товарів, робіт і послуг (спеціалізована експертиза і контроль якості), здійснення дієвого контролю за витрачанням коштів

Інформацію взято з веб-сайту https://prozorro.gov.ua/.

Дата 12.12.2016

PROZORRO ОТРИМАЛА ПРЕСТИЖНУ МІЖНАРОДНУ ПРЕМІЮ OPEN GOVERNMENT AWARDS 2016

Українську електронну систему публічних закупівель ProZorro було визнано переможцем третьої щорічної премії ініціативи в сфері відкритого врядування Open Government Awards 2016. Оголошення переможців відбулося під час саміту Open Government Partnership (OGP Global Summit), що проходить в Парижі.

Премія відзначає громадські ініціативи, які використовують урядові дані для досягнення соціально важливих цілей. Автори ініціатив повинні були продемонструвати реальні результати прозорого використання урядових даних. Як зазначають організатори премії, система ProZorro «проливає світло на корупційні практики закупівель в Україні». Крім того, Україна отримала особливе визнання за залучення до проекту молодих фахівців.

Інформацію взято з веб-сайту https://prozorro.gov.ua/.

Дата 24.11.2016

ЕЛЕКТРОННИЙ МАЙДАНЧИК “TENDERMASTER” АВТОРИЗОВАНО МІНІСТЕРСТВОМ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

Сьогодні Міністерство економічного розвитку і торгівлі України видало наказ про попередню авторизацію майданчика “TENDERMASTER” за першим та другим рівнями акредитації. А це означає, що зовсім скоро Ви зможете на нашому майданчику публікувати додатки до річних планів, звіти про укладені договори, оголошувати і брати участь у допорогових закупівлях.

З повним переліком послуг, які повинні здійснювати електронні майданчики Ви можете ознайомитись в Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків затвердженої Постановою КМУ від 24.02.2016 №166.

З текстом Наказу №1960 можна ознайомитися за посиланням https://goo.gl/fe59Iu.

Дата 22.11.2016

УРЯДИ США і ВЕЛИКОБРИТАНІЇ ВИДІЛИ УКРЇАНІ 19 МЛН ДОЛ НА РЕФОРМУ ЕЛЕКТРОННОГО УРЯДУ

Кошти виділені для впровадження в Україні проекту TAPAS - "Прозорість та підзвітність в державному адмініструванні та послуги". Він розрахований на п'ять років і вже почав свою роботу.

Через TAPAS буде фінансуватися технічний розвиток системи публічних електронних закупівель ProZorro. В першу чергу, кошти підуть на підвищення її безпеки, а саме на створення майданчика для відновлення системи в разі настання форс-мажорних обставин і в програмне забезпечення, яке дозволить налагодити обмін інформацією між державними реєстрами та ProZorro.

Це спростить доступ бізнесу до закупівель і дозволить інтегрувати держреєстри в систему ProZorro, наприклад, "підтягувати" з ЄДР дані учасників торгів. Проект виконує фонд "Євразія" в партнерстві з Мінекономрозвитку і торгівлі та Держагентством з питань електронного урядування.

За матеріалами Економічна правда.

laoder

Будь ласка, зачекайте...